Aktuální žebříčky ČTSV po HOCHTIEF Karviná Indoor Cup 2019

Mezinárodní antukový turnaj WV SYSTEMS BRNO Cup 2018 (kategorie ITF Futures) proběhl na konci srpna 2018 v areálu Club Classic v Brně.

Konečné výsledky WV SYSTEMS BRNO Cup 2018

1. turnaj HVM Plasma Tour 2018/19
BUBÁK TRANSPORT CUP 2018
6. – 7. 10. 2018
SPORTCENTRUM RADONICE
 

Karviná Open 2018 už zná své vítěze.

Halovým turnajem Karviná Open 2018 pokračoval česko-slovenský turnajový okruh HVM PLASMA Tour 2017/2018.
Výsledky
Karviná open 2018

Ve dnech 9. - 11. února 2018 proběhl halový turnaj seriálu HVM PLASMA Tour 2017/2018 BMW CARTEC GROUP VENDRYNĚ Open 2018. 

VýsledkyDvouhra    Čtyrhra   Dvouhra - útěcha

 

                                                        Výsledky WV SYSTEMS Cup 2017
Slavnostního vyhlášení výsledků WV SYSTEMS Cup 2017 se zúčastnil i hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek. Turnaj se totiž odehrával pod jeho záštitou a záštitou primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála. JIhomoravský kraj i statutární město Brno tuto akci zároveň finančně podpořily.Vítězi turnaje se stali Kamil Fabisiak z Polska a deblová dvojice Michal Stefanu (CZE) a Kamil Fabisiak.

Konečné výsledky mužské kategorie a čtyřhry žen.
Konečné výsledky dvouhry žen.

Karviná Indoor 2017 už zná své vítěze.
Mezi muži byl neporazitelným Josef Riegler z Rakouska a ženskou kategorii opanovala Ukrajinka Olena Shyngariova.

Výsledky Karvina 

Poslední únorový víkend se sešli čeští a slovenští vozíčkáři v Karviné na turnaji HVM Plasma Tour 2016/17.
Výsledky Výsledky Karviná 2017

BMW CUP VENDRYNĚ

První únorový víkend se ve slezské Vendryni utkalo 15 hráčů o další body do HVM Plasma Tour 2016/17. Ve finále dvouhry byl úspěšnější Michal Stefanu, který porazil Petra Utíkala, čtyřhru vyhrál Utíkal s Masarykem, útěchu pak Potůček.

Výsledky BMW CUP VENDRYNĚ 2017

 

1. ročník tenisového turnaje vozíčkářů ve Vrchlabí 2016.

Za účasti 16 hráčů, z toho 4 ze SLovenska, se uskutečnil 1. ročník turnaje vozíčkářů ve Vrchlabí. V krásném areálu turnaj připravili bratři Dejmkové. Zajímavé bitvy s překvapivým koncem svedl Kubát s Jochymkem, který nedokázal jasné vedení v 1. setu, stejně jako  v semi Hašek proti Potůčkovi, dotáhnout do vítězného konce, takže prohraný první set se jim stal osudným. Ještě zajímavějšími byly čtyřhry, kde v řadě případů rozhodoval také až supertiebreak 3. sady. Ve dvouhře zvítězil Utíkal, který porazil postupně Soviše, Markalouse, Masaryka a Potůčka, ve čtyřhře dominoval celkem jasně pár Utíkal Masaryk. Díky skvělému počasí se turnaj vyvedl a doufáme, že v roce 2016 byla založena nová tradice.

 VýsledkyVýsledky Vrchlabí 2016 


 

HVM Plasma TOUR 2014/15

Ve dnech 28. - 29. 3. 2015 se na záběhlickém HAMRu konal čtvrtý díl HVM Plasma TOUR 2014/15. Pod záštitou starostky Prahy 10, paní Radmily Kleslové, se zde utkalo nakonec 18 vozíčkářů, když na poslední chvíli se ze zdravotních důvodů omluvili karvinský Filipowski, s horečkou válčící Petra Křížková a Miroslav Brychta. Chyběl i Honza Hašek, který rehabilituje po operaci kýly, Jirka Vrba měl reprezentační povinnosti v basketbalu, další hráči jsou potom dlouhodobě nečinní.
Turnaj přinesl velmi pěkný tenis, zejména v semifinále a ve finále dvouhry byly vidění někdy až neuvěřitelné výměny, které sklízely potlesk přihlížejících.
Stejně skvělou podívanou bylo i finále čtyřhry, kde mladý Utíkal oplatil zkušenému Stefanu porážku z finále dvouhry, nutno konstatovat, že ani Kubát s Masarykem (SVK) nebyli hráči pouze do počtu a některé zákroky Michala Kubáta na síti daly vzpomenout legendám Beckerovi a McEnroemu.
Dvouhru vyhrál Michal Stefanu, když porazil Petra Utíkala 75, 36 10(7), když Utíkal v konce prvé sady za stavu 5/5 měl/ při soupeřově podání, aby jej nakonec ztratil, ve druhé sadě nedal Michalovi moc šancí, ten si první gem uhrál až za stavu 0/5. Super Tie-break ovšem dopadl lépe pro zkušenějšího Stefanu, který sice nedal tak světové míče, ale také neudělal tolik chyb.
Ve čtyřhře zvítězili Masaryk (SVK) s Utíkalem na Kubátem se Stefanu 3/6, 61, 10(3), když po prohrané první sadě byl nakonec vítězný pár několik centimetrů od skreče, neboť Petrem ve zlosti odpálený balon málem trefil někoho z publika, což by byla bývala okamžitá skreč.
V útěše překvapil Martin Markalous, který se probojoval až do finále, kde podlehl Miloš Bauerovi 0/2 na sety
Ceny předali za HVM Plasmu Jiří Vyskočil, za HAMR Jakub Strnad a za MČ Praha 10 Kateřina Peštová.
Podrobné výsledky jsou v přílohách. Ivan Vyvadil

Výsledkydebl,singl,UTECHA

 

 

Výsledky  Karviná 2014

Radnický pohár 2013

Povedený 9. ročník Radnického poháru
Vždy na konci prázdnin se v Radnicích u Rokycan schází čeští a slovenští tenisté-vozíčkáři na turnaji, který zahajuje vždy nový ročník Mistrovství České republiky v tenisu na vozíku, v letošním roce pod hlavičkou DOCUCOM TOUR 2013/14. Tento seriál turnajů bude pokračovat v říjnu v Kurdějové, v únoru v Karviné, březnu na pražském HAMRu, pak se přestěhuje na Slovensko, aby vyvrcholil v Praze na TKK a byl ukončen červencovým turnajem v Bystřici pod Hostýnem.
Pořadatelé turnaje – Petr Blecha, Nadační fond Pomocná ruka a obč. sdružení Vividus Dynamis přivítali na devátém ročníku 16 hráčů a hráček. Ze špičky chyběl pouze karvinský Potůček, nedorazila ani slovenská štika této Tour Jožka Felix a Kvoch byl se sledge hokejovým repre týmem mimo republiku.
V prvním kole Brychta porazil snadno Vrbu, Kubát Řasovou, Masaryk Pürgla, Rajznover si překvapivě snadno poradil s Bauerem, hezký zápas sehrála Pořízková s mladým Utíkalem a Stefanu porazil pořadatele Blechu. Poněkud dramatičtější zápasy sehráli Hašek s Jochymkem a Klečka s novou tváří Křížkovou.
Druhé kolo svedlo dvojice Brychta – Kubát (6/2, 6/2), Masaryk – Rajznover (62, 64), Hašek –Utíkal (26, 16) a Stefanu – Klečka (60, 61), tedy do semifinále se dostali nejvýše nasazení hráči. Tam Brychta snadno přehrál Masaryka, když mu dovolil pouhé dva gemy, daleko větší bitva byla mezi osmnáctiletým Utíkalem a zkušeným Stefanu (mj. paralympijský vítěz ve stolním tenisu). Tam Utíkal dominoval v první sadě, ve druhé pro změnu Stefanu, aby ve finálovém super tie breaku prokázal větší zkušenost náchodský Stefanu – tedy 1/6, 62, 10(4).
Finále bylo tedy očekávané – Brychta vs. Stefanů a očekávání nezklamalo. Po první sadě, kterou vyhrál Stefanů s přehledem 6/1 zvedl dlouhodobě nejlepší tenista – vozíčkář v ČR Brychta hlavu a sadu získal 6/3 a rozhodoval opět super tie-break. V něm Brychta vedl 5/1, aby nakonec podlehl nejtěsnějším rozdílem 8/10 a z prvního titulu se radoval Michal Stefanu.
V soutěži čtyřhry se do finále dostaly páry Brychta, Stefanu a Masaryk, Utíkal. Zejména první sada byla vyrovnanější, než napovídá výsledek – systém no add byl vůči mladšímu páru dost krutý a pár Brychta, Stefanu získal nejvyšší počet bodů po výsledku 63, 60. Útěchu vyhrál brněnský Tomász Jochymek.
Ceny vítězům předal předseda NF pomocná ruka Ing. Pešta a hlavní organizátor turnaje, radnický Petr Blecha. Turnaj se vydařil a největším překvapením bylo počasí, které, překvapivě, na rozdíl od většiny předchozích ročníků, bylo velmi tenisově příjemné.
Ivan Vyvadil

Výsledky: singl 2013  debl 2013  útěcha 2013

Prague PARKER Hannifin Cup 2013

V době, kdy bojovali naši hráči ve Wimbledonu o postup do druhého týdne této nejstarší tenisové soutěže, v Praze, na kurtech TKK v Krči se sešlo 18 českých a slovenských tenistů vozíčkářů na nejstarším českém vozíčkářském turnaji, kam se přestěhoval z původních kurtů u ZŠ Na Beránku (kde se dnes chystá místo nich školní pozemek pro Montessory....), aby bojovali o body do DOCUCOM Tour 2012/13 - Mistrovství ČR v tenisu na vozíku.
Nejvýše nasazeným byl Miroslav Brychta z jižní Moravy, druhým pak byl náchodský Michal Stefanu, kteří spolu také vytvořili favorizovaný pár do čtyřhry.
V prvním kole měl nejvíce práce třetí nasazený Potůček, který porazil až po bitvě Rajznovera, dlouhou bitvou byl i souboj dvou žen - Řasové a Křížkové.
Ve čtvrtfinále pak porazil mladý, ještě ne osmnáctiletý olomoučan Utíkal, pražského matadora Kubáta a potvrdil tím, že jeho hra je stále lepší. Vyhraný zápas s Potůčkem ztratil Hašek v TB třetí sady, když nedokázal dovést do konce stav 62, 41
V semifinále pak prohrál s Brychtou, ke kterému měl až přehnaný respekt. Potůček nevzdoroval dlouho Stefanů, který předtím vyřadil Slováka Masaryka.
Finále ukázalo, že stále Brychta má maličkou převahu, protože porazil v závěrečném TB Stefanu 10/8.
Soutěž útěchy se stala kořistí Rajznovera, který má  talentu tolik, jako dalších zájmů...
Čtyřhra byla velmi zajímavou soutěží - nejprve Hašek s Rajznoverem po bitvě podlehli Potůčkovi s Kubátem, ti pak druhým nasazeným, tedy Masarykovi a Utíkalovi, nahoře hezký zápas, byť výsledkově dost jednoznačný, sehrál Jochymek a Vrba proti Brychtovi se Stefanu.
Ve finále, přes velmi dobrou hru zejména Utíkala, česko-slovenský par nestačil na první nasazené.
Počasí turnaji přálo, doprava byla zajištěna pomocí vozů z Hondy ČR a Auto ESA Handy Car, ubytování na Jedličkově ústavu tradičně vynikající. Všechny účastníky potěšila kosmetika od české firmy HERBAVERA.
Ceny, společně s ředitelkou turnaje Bc. Vyvadilovou, předala zástupkyně titulárního sponzora, PARKER Hannifin, Ing. Vanda Příhonská společně se zastupitelem  MČ Praha 4,. panem Fr. Kadlečkem.
Turnaj se vydařil a všichni se těší na další ročník, doufejme, že se stejnou přízní podporovatelů tenisu na vozíku.

VýsledkyParker singl    Parker debl   Parker útěcha